244938578 2293145834154129 215181761233670008 n

  Biblioteka szkolna w bieżącym roku szkolnym przystąpiła  do ogólnopolskiej akcji ,, NOC BIBLIOTEK”, która przebiegała pod hasłem,, CZYTANIE WZMACNIA”  Wieczorne spotkanie z książką  w naszej szkole odbyło się 8 października i zgromadziło 34 uczniów z klas I – VIII.

 

 

  Noc  bibliotek rozpoczęliśmy o godz. 18.00 od ćwiczeń gimnastycznych z książką. Okazało się , że dzięki książkom nie tylko możemy się uczyć, ale także popracować na kondycją i wzmocnieniem mięśni. Naszymi ciężarkami były książki, których nie brakuje na półkach biblioteki. Wszyscy , trzymając książkę w  dłoniach wykonywali przysiady, skłony, skręty tułowia. Było również   czworakowanie z książką na plecach i czytanie w przysiadzie.

Następnie uczniowie przystąpili do zadania plastycznego. Wykonali jesienne lampiony, wykorzystując plastikowe, bezbarwne  kubki , farby plakatowe i tealight. Lampiony pozwoliły na stworzenie  klimatycznej i magicznej atmosfery podczas zabawy dyskotekowej , która towarzyszyła uczniom między kolejnymi zadaniami czytelniczymi. Obejrzeliśmy również fragment filmu o parze młodych detektywów pt. ,, Operacja człowiek w czerni . Film ten towarzyszył tegorocznej akcji ,,NOC BIBLIOTEK.

Nie mogło zabraknąć  quizu  ,, Jaka to książka?” Chętni uczniowie czytali fragmenty lektur i odgadywali tytuł książki. Wszyscy wykazali się świetną znajomością  treści książek.                                                 Nasze wieczorne spotkanie  z książką  zakończaliśmy o godz. 21.00.

Mamy nadzieję, iż ,,NOC BIBLIOTEK” naszym uczniom będzie się kojarzyć z dobrą zabawą i miłą atmosferą. Być może w przyszłym roku spotkamy się w szerszym kręgu  na kolejnej edycji                      ,, NOCY BIBLIOTEK”.

relacja 1

relacja 2

relacja 3

                                                                                  Biblioteka szkolna:

                                                                      Joanna Prusik