Szanowni mieszkańcy,

w nawiązaniu do podjętej przez Burmistrza Nasielska Bogdana Ruszkowskiego deklaracji pomocy obywatelom napadniętej przez Rosję Ukrainy informujemy, że gmina Nasielsk rusza naszym sąsiadom z pomocą.

nasielsk dla ukrainy2 1

 ZBIÓRKA DARÓW

Startujemy ze zbiórką najpotrzebniejszych rzeczy dla osób uciekających przed wojną.

Najbardziej potrzebne są:

- łóżka polowe, karimaty, materace, pościel, poduszki, koce, prześcieradła, poszewki, posłania dla noworodków, śpiwory, ręczniki, łóżeczka dla dzieci, nosidełka, garnki, zastawa, butelki dla dzieci, wózki, czajniki elektryczne itp.

- podstawowe leki (przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, opatrunki)

- wyłącznie nowe ubrania i bielizna

- artykuły dla dzieci: pampersy, środki na odparzenia, pieluchy, gotowe posiłki w słoiczkach, kaszki, żywność dla dzieci, słodycze, mokre chusteczki, kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci i niemowląt, wyłącznie zabawki dla dzieci w każdym wieku

- środki higieniczne i chemiczne

- żywność z długim terminem ważności

 MIEJSCE ZBIÓRKI ORAZ KONTAKT:

Wszelkie dary prosimy przynosić do Klubu Senior+ przy ul. Warszawskiej 52 w Nasielsku
w godz. 8:00 – 15:00, kontakt tel. 23 69 12 531. Jeśli mają Państwo do przekazania dary, lecz nie mogą przywieźć ich do punktu zbiórki w podanych godzinach, prosimy o kontakt z dyrektor MOPS w Nasielsku Moniką Nojbert, tel. 604 171 105.

 SZCZEGÓŁOWY CEL ZBIÓRKI:

W związku z informacjami, jakie posiadamy odnośnie zbiórek prowadzonych w całej Polsce – przy granicy oraz w większych miastach jest już mnóstwo rzeczy oraz żywności podarowanych przez Polaków. Postanowiliśmy, by rzeczy zebrane w gminie Nasielsk trafiały w pierwszej kolejności do osób, które już są w naszej gminie i tych, które przyjęły uchodźców pod swój dach. Takie osoby będą mogły korzystać bezpłatnie, w każdej ilości z wszelkich darów przez cały czas trwania zbiórki. W następnej kolejności pozostałe rzeczy będą transportowane przez nas do punktów, w których są najbardziej potrzebne.

 ZBIERAMY DEKLARACJE OD OSÓB, KTÓRE MAJĄ MOŻLIWOŚĆ ZAKWATEROWANIA UCHODŹCÓW WOJENNYCH W SWOICH DOMACH/LOKALACH

Wszystkie osoby, które mają możliwość przyjęcia pod swój dach cudzoziemców, prosimy o kontakt bezpośrednio z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego, Spraw Wojskowych i Obrony Cywilnej UM poprzez wysłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt tel. 23 69 33 121, 604 213 416. Pozwoli to na stworzenie swoistej bazy, sprawne przydzielanie miejsc dla naszych sąsiadów z Ukrainy oraz na koordynację działań ze strony samorządu.

Przy zgłoszeniu prosimy podać swoje dane kontaktowe: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, dokładny adres oraz liczbę osób, jaką jesteście Państwo w stanie przyjąć do siebie i na jaki okres.

Posiadając informację, ile osób i w jakim wieku realnie możemy przyjąć w naszej gminie, będziemy mogli sprawnie ocenić możliwości naszej gminy i zakwaterowanie uchodźców oraz doprecyzować listę potrzebnych darów. Będziemy kontaktować się z Państwem indywidualnie w celu omówienia szczegółów.

 MAJĄ JUŻ PAŃSTWO OBYWATELI UKRAINY U SIEBIE? PROSIMY O KONTAKT!

Jeżeli są już w Państwa domach uchodźcy z Ukrainy lub znają Państwo osoby, u których zatrzymały się rodziny z Ukrainy, prosimy o kontakt bezpośrednio z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego, Spraw Wojskowych i Obrony Cywilnej UM poprzez wysłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt tel. 23 69 33 121, 604 213 416.

Poprosimy Państwa o podanie informacji o liczbie przebywających u Państwa cudzoziemców oraz ich wieku – pozowali to nam na lepsze i skuteczniejsze skoordynowanie działań pomocowych, a także będziemy mogli trafniej przekazywać dary żywnościowe i inne przygotowane specjalnie dla Państwa, a także objąć opieką medyczną przybyłe osoby.

 ŚWIADCZENIA SPZOZ W NASIELSKU

Osoby z Ukrainy mogą bezpłatnie skorzystać z opieki medycznej świadczonej przez nasz SPZOZ przy ul. Sportowej 2 w Nasielsku. Kontakt z Panią Ewą Bombalicką tel. 23 691 25 03 lub bezpośrednio z dyrektor SPZOZ Marią Michalczyk, tel. 606 878 218.

 WSZELKIE ZAPYTANIA

Jeżeli są osoby narodowości ukraińskiej, które nie wiedzą, gdzie w naszej gminie mogą znaleźć zakwaterowanie, prosimy o kontakt bezpośrednio z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego, Spraw Wojskowych i Obrony Cywilnej UM tel. 23 69 33 121, 604 213 416.

Zespół powołany przez Burmistrza Nasielska jest w gotowości, aby na bieżąco reagować na zgłoszenia.

 

Będziemy koordynować wszystkie działania i na bieżąco informować o możliwych formach wsparcia. Dziękujemy za każdą pomoc.

 Stworzyliśmy także specjalną zakładkę na stronie www.nasielsk.pl pod nazwą POMOC UKRAINIE, w której będą zamieszczane informacje odnośnie uchodźców wojennych
z Ukrainy.